راهنمای نویسندگان

راهنمای نوبسندگان

توجه؛ دریافت مقاله فقط از طریق سامانه نشریات دانشگاه کردستان به آدرس http://journals.uok.ac.ir/ می باشد.

از اساتید و پژوهشگران محترم درخواست می­ شود، در هنگام ارسال مقالات به موارد زیر توجه نمایند؛

1-­ مقاله نمی‌بایست پیش از این در هیچ نشریه‌ی داخلی و خارجی به چاپ رسیده باشد و نباید در فرآیند بررسی اولیه و یا داوری در سایر نشریات داخل و خارج  قرار داشته باشد.

3- جهت پیشگیری از سرقت ادبی، تمامی مقالات ارسالی به نشریه‌ی حاضر ابتدا توسط نرم افزارهای مشابهت‌یابی بررسی شده و سپس وارد فرایند داوری می‌شوند. 

2- مقاله باید در محیط نرم افزار Microsoft*Word به نشانی سایت http://scart.uok.ac.ir فرستاده شود و به ترتیب دارای بخش‌های زیر باشد؛ 

2-1- صفحه عنوان:

این صفحه شامل عنوان کامل مقاله به زبان‌های فارسی و انگلیسی، عنوان کوتاه به زبان‌های فارسی و انگلیسی، نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان به زبان‌های فارسی و انگلیسی، رتبه و وابستگی دانشگاهی یا سازمانی نویسنده یا نویسندگان به زبان‌های فارسی و انگلیسی و پست الکترونیکی همه نویسندگان می‌باشد. توجه فرمایید که ذکر آدرس به زبان‌های فارسی و انگلیسی، کدپستی، تلفن و فاکس نویسنده مسئول در این صفحه ضروری می­باشد.

همچنین در صفحه عنوان در قالب یک پاراگراف تحت عنوان تقدیر و تشکر از تمام افرادی که به نحوی در انجام این مطالعه نقش داشته اما جزء نویسندگان نمی‌باشند، تقدیر به عمل آید. در این قسمت می‌توان از تمامی مدیران بخش‌های محل انجام مطالعه و همه افرادی که انواع کمک‌های فنی، نوشتاری و مالی ارائه داده‌اند و به نحوی در پیشبرد پژوهش نقش موثری ایفا کرده‌اند نام برد. علاوه بر این، در این قسمت ذکر نام سازمان‌(های) حمایت‌کننده یا تأمین‌کننده مالی ویا حمایت­های غیرمالی پژوهش ضروری است. لازم به ذکر است که اگر مقاله شما برگرفته از رساله‌ی دکتری و یا پایان نامه‌ی کارشناسی ارشد است می‌بایست در این قسمت عنوان کامل رساله/ پایان نامه و نیز نام دانشگاه مربوطه ذکر گردد.

2-2- فایل اصلی مقاله:

فایل اصلی مقاله به ترتیب شامل قسمت‌های زیر می‌باشد:

- چکیده‌ی انگلیسی: چکیده‌ی انگلیسی می‌بایست دارای قسمت‌هایی چون اهداف و سوالات، چهارچوب نظری/مفهومی، روش­شناسی، یافته­ها و نتایج پژوهش را دربرگیرد و حداکثر بیش از 250 واژه نباشد.

-چکیده‌ی مبسوط انگلیسی: چکیده‌ی مبسوط انگلیسی می‌بایست در 1000 کلمه تنظیم شود. توصیه‌ی اکید می‌گردد که نویسندگان محترم جهت تهیه‌ی چکیده مبسوط انگلیسی حتماً از یک مترجم و ویراستار زبان انگلیسی کمک گرفته و از ترجمه‌ی غیر اصولی از طریق سایت‌هایی چون گوگل ترنزلیت بپرهیزند. بخش‌های محتلف چکیده مبسوط و تعداد کلمات مجاز در هر بخش به شرح زیر است:

1- Introduction (up to 200 words)

2- Methods (up to 150 words)

3- Findings/Results (up to 300 words)

4- Discussion & Conclusion (up to 300 words)

5- Funding /Authors’ contributions/ Conflict of interests/ Acknowledgments (up to 50 words)

-­ واژگان کلیدی انگلیسی: بین 4 تا 6 کلمه.

چکیده‌ی فارسی: چکیده‌ی فارسی مقاله می‌بایست دارای قسمت‌هایی چون اهداف و سوالات، چهارچوب نظری/مفهومی، روش­شناسی، یافته­ها و نتایج پژوهش را دربرگیرد و حداکثر بیش از 250 واژه نباشد.

واژگان کلیدی فارسی: بین 4 تا 6 کلمه.

-­ مقدمه و طرح مسئله: شامل ورود به بحث، بنیان­­های تئوریک و اهداف و سوالات در راستای تبیین مسئله مورد پژوهش.

-­ چارچوب نظری/ مفهومی: سنت نظری پژوهش یا چارچوب مفهومی آن بر اساس بنیان­­های نظری/ مفهومی معتبر و قابل اعتماد در حوزه مورد پژوهش آورده شود.

-­ پیشینه تجربی: به پیشینه­ تجربی نزدیک به زمینه پژوهش و ترجیحاً به­ روز اشاره شود.

-­ روش­ پژوهش: در بخش روش­شناسی به اجزای روش، انجام مراحل پژوهش و شیوه تجزیه و تحلیل داده ­­ها اشاره شود.

-­ یافته­های پژوهش: در این بخش به مرور یافته­ ها اکتفا نگردد و با نگاهی تحلیلی-تفسیری یافته ­های پژوهش نوشته شود.

-بحث و نتیجه­گیری: در این قسمت به تحلیل یافته‌های پژوهش پرداخته و نتیجه‌گیری جامع و کاملی از آن را ذکر فرمایید.

- پیروی از اصول اخلاق پژوهش: درج چگونگی رعایت اخلاق پژوهش توسط نویسندگان و نحوه دریافت رضایت آگاهانه از مشارکت کنندگان در مطالعه ضروری است. همچنین اگر مقاله شما دارای کد اخلاق می‌باشد حتماً کد مربوطه را در این قسمت ذکر فرمایید.  

- سهم نویسندگان: در این قسمت سهم هر کدام از نویسندگان در نگارش مقاله را ذکر کنید. همچنین اگر مقاله برگرفته از رساله/پایان‌نامه‌ باشد مشخص فرمایید که کدام یک از نویسندگان دانشجو، استاد راهنما و یا استاد مشاور می‌باشند.  

- تعارض منافع: نویسندگان می‌بایست هرگونه منابع مالی یا منافع غیر مادی دریافت شده در سازمان های دولتی و یا غیر دولتی را به طور کامل و روشن بیان نمایند. همچنین لازم است به ذکر مواردی بپردازند که در صورت انتشار یافته‌های مطالعه متقبل سود یا زیان خواهند شد.

منابع: نویسندگان می‌بایست از صحت اشاره منابع ذکر شده به مطالب مورد استناد اطمینان حاصل کنند. همچنین نحوه ارجاع دهی و ساختار منابع در این مجله منطبق با شیوه APA ورژن 7 می‌باشد. ‌‌توصیه می‌شود جهت رفرنس‌دهی هرچه دقیق‌تر از نرم افزارهای ارجاع دهی مانند اندنوت، مندلی و غیره بهره‌مند شوید.

-­ پیوست­­ها: در صورت لزوم پیوست­ها آورده شود.

 

نوع نوشته

حالت قلم

نوع و اندازه قلم

نوع نوشته

حالت قلم

نوع و اندازه قلم

عنوان مقاله

پررنگ (Bold)

B Nazanin 16

متن فارسی درون جدول یا نمودار

معمولی (Regular)

B Nazanin 10

چکیده فارسی

معمولی (Regular)

B Nazanin 10

متن لاتین درون جدول یا نمودار

معمولی (Regular)

Times 9

کلیدواژه ها

پررنگ (Bold)

B Nazanin 10

منابع لاتین

معمولی (Regular)

Times 10

عناوین اصلی داخل متن مقاله

پررنگ (Bold)

B Nazanin 12

چکیده لاتین

معمولی (Regular)

Times 10

اختصارها یا کلمات لاتین درون متن مقاله

معمولی (Regular)

Times 10

زیر نویس­های جدول و اشکال

معمولی (Regular)

Times 9

 4- شرایط پذیرش مقاله

 - مقاله متناسب با سیاست نشریه جامعه­ شناسی فرهنگ و هنر باشد.

 - مقالات ارسال شده به نشریه توسط داورانی که توسط هیات تحریریه معین می شوند، مورد ارزیابی قرار گرفته و پذیرش نهایی منوط به موافقت هیات تحریریه نشریه جامعه­ شناسی فرهنگ و هنر است.

- هیات تحریریه مجله در ویرایش ادبی مقاله (بدون تغییر محتوایی ) آزاد است.

 - مقاله­ های ارسالی برگشت داده نمی­شود.

-هزینه‌ی بررسی، چاپ و انتشار مقاله در این نشریه مبلغ چهار میلیون ریال (400.000 تومان) می‌باشد. نویسندگان مسئول محترم می توانند در مرحله پرداخت هزینه ها به پروفایل مقاله خود مراجعه و وارد صفحه پرداخت اینترنتی شده و به صورت آنلاین اقدام به پرداخت هزینه نمایند.